İade Şartları

İade Şartları

İADE ŞARTLARI VE SATIŞ SÖZLEŞMESİ

Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldıktan sonra çıkan herhangi bir problemden dolayı iade etmek istediğinizde izlemeniz gereken yol ve bilmeniz gerekenler şu şekilde:

İLK 2 GÜN 3. GÜN 4. GÜN 5. GÜN SONRASI GÜNLER
Sorun bildirilir ve iade tam fiyat yapılır. % 20 kesinti % 30 kesinti % 40 kesinti İade kabul edilmez.
 
İlk 2 gün içinde yapılan geri iade istekleri için tam ödeme yapılır. Sipariş müşterinin eline geçtikten 2. gün içinde iade talebi olmazsa diğer günler için kesinti yapılmaktadır. 3. gün için ödenen fiyat üzerinden % 20, 4. gün için ödenen fiyat üzerinden %30, 5. gün için ödenen fiyat üzerinden % 40 kesinti yapılıp ücret geri iadeedilecektir. 5. GÜNDEN SONRAKİ İADELER HİÇ BİR ŞEKİLDE GERİ İADE OLARAK KABUL EDİLMEYECEKTİR.
 
İade edeceğiniz ürünün paketi açıldıktan sonra hiçbir şekilde işleme görmemiş olması, yani kullanılmamış olması gerekmektedir. Aksi halde iade talebiniz işleme konulamaz. İade edeceğiniz ürünü eksiksiz orijinal faturasıyla(faturanın arka kısmında yer alan ‘iade bölümü’ mutlaka doldurulmalıdır, aksi halde iadeniz işleme alınmayacaktır), paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle, sipariş numarası ve Peruksatis.com’un doğru adresini içerecek şekilde geri gönderdiğinizden emin olmalısınız. Eğer ürünün faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, ‘Ürün Birim Fiyatı + KDV’ şeklinde kesilmiş bir ‘İADE FATURASI’ ile birlikte göndermeniz gerekiyor. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadelerini ‘İADE FATURASI’ kesilmediği takdirde tamamlayamadığımızı da bilmelisiniz.
 
Ürünün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalı.
İade veya garanti kapsamındaki ürünlerin telafi ya da iade yapılabilmesi için, ürün üzerinde herhangi bir kimyasal işlem ( boya, röfle, açma veya perma gibi işlemler) yapılmamış olmasına dikkat edilecektir. Aksi taktirde, ne iade ne de telafi yapılamaz.
Üretim standartları doğrultusunda satışa sunulan ürünlerde, saç kalınlığı, saç dalgası gibi standartları oluşturmadığımızdan dolayı, bu hususlar iade sebebi olarak sunulduğunda, ürünler iadeye kabul edilmeyecektir.
Web üzerinde ürünler dijital ortamda tüketiciye sunulduğu için oluşan teknik sebeplerden dolayı, gozuken renkler gerçek ürün renginden farklı durabilir. Bariz bir renk farkı (Siyah yerine kahve, veya platin gibi) , olmadığı taktirde, ürünler iade işlemine tabi tutulmayacaktır. 
Bu şartlar dahilinde yapacağınız tüm iade gönderimlerinin kargo ücreti size aittir. İade etmek istediğiniz ürünün kusurlu olduğu anlaşıldığı takdirde iadeniz onaylanacak ve geri gönderim için ödediğiniz kargo ücreti hesabınıza yatırılacaktır.

İADENİZ ONAYLANDIKTAN SONRA

İade onayınızı takip eden on gün içerisinde karşılıklı anlaşma doğrultusunda ürün telafisi veya ürün bedelinin geri ödemesi yapılacaktır. Kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde ürün bedeli, iade onayınızı takip eden yedi gün içerisinde bankanıza geri ödeniyor.
Kredi kartınıza yatırılan geri ödemenin banka hesabınıza yansıması ortalama iki,üç hafta sürüyor. Kredi kartıyla yapılan alışverişlerde geri ödenen tutarın bankaya devrinden sonraki süreç Peruksatis.com ’un sorumluluğunda değildir. Çünkü yaşanabilecek olası gelişmeler tamamen banka işlem süreci ile ilgili dir. Bu yüzden bu tür sorunlarda herhangi bir müdahalede bulunma hakkımız yoktur.

CAYMA HAKKI DIŞINDAKİ İADE İŞLEMLERİ

Tüketicinin ‘Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı’ sadece bahsi geçen alışveriş gerçekleştikten sonraki yedi iş günü içerisinde iade talebi bildirilen ürünlerin geri alımı için geçerlidir. 5 iş gününü aşan sürelerde iade kabul edilemez. Ancak siz üretim hatası olduğunu düşündüğünüz ve iade etmek istediğiniz ürünleri teslim aldığınız tarihi takip eden bir ay içerisinde bildirip yedi iş günü içerisinde bize ulaştırabilirsiniz. Bu durumda biz Ar-Ge laboratuarlarında gerekli incelemeleri yaptırarak ürünün iade alınıp alınamayacağını belirleyen bir süreç başlatıyoruz. Ancak inceleme süresi, inceleme detaylarına bağlı olduğundan iadenin gerçekleşeceği zaman dilimiyle ilgili net bir süre veremiyoruz. Ürününüzün iadesi onaylandığında ürün bedeli ve geri gönderim için ödediğiniz kargo ücreti tarafımızdan size ödeniyor. Belirttiğiniz sorunun sebebi kullanım hatası olarak belirlendiğinde ise siparişiniz bize yolladığınız haliyle ve faturasıyla birlikte ‘alıcı ödemeli’ olarak geri gönderilmektedir.
2014 © Saç Kaynak Merkezi - Peruk Satış
Tel: 0542 240 4 111, Cep: 0534 818 49 20 Email: peruksatis@gmail.com.
Sayfada görülen ürünler, resimleri ve aksesuarları itibariyle satın aldığınız ürünlerden farklılık gösterebilirler.
Üretici firma, önceden herhangi bir bilgi vermeden tasarımda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
Sitede bulunan içerik, stil, dizayn ve tüm bilgiler Saç Kaynak Merkezine aittir. Kopyalanamaz, Kaynak Gösterilemez, Alınamaz!
Aksi takdirde 5846 Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu na göre hukuki işlemler başlatılır.
Bu değişiklikler ve farklılıklar nedeniyle Saç Kaynak Merkezi - Peruk Satış herhangi bir sorumluluk kabul etmez.